Газон. Перше підживлення після зими

Зазвичай у результаті зимових холодів та тривалих морозів газонна трава втрачає свою привабливість і презентабельний зовнішній вигляд. На колись соковитій яскраво-зеленій галявині з’являються залисини й жовті плями, які псують всю декоративність ділянки. Однак не варто засмучуватися і відразу ж переорювати «зіпсований» газон, оскільки при належній агротехніці зелений покрив можна легко відновити.

Ми підготували для вас кілька порад, як доглядати за газоном після зими, щоб повернути йому колишній вигляд.

Грамотний та ефективний догляд за газоном після зими полягає в таких важливих агроприйомах, як полив, вичісування, видалення бур’янів, аерація, підгодівля, реставрація, стрижка, захист від хвороб та шкідників і мульчування.

Всі роботи по відновленню галявини після зими можна розділити на 5 етапів.

 

  1. Відведення весняної води

Відведення весняних вод – перший етап догляду за газоном після закінчення зими. Перш за все, необхідно попередити застій води на окремих ділянках. Це важливо для забезпечення рівномірного підсихання дерену, та щоб протягом усього вегетаційного періоду травостій розвивався рівномірно по всій площині.

З метою запобігання утворенню снігових заметів, які повільно тануть та можуть призвести до значного перезволоження, снігову кірку потрібно регулярно розбивати, а сніг – розкидати.

  1. Добрива

Добрива необхідні для збільшення в ґрунті кількості азоту, котрий сприяє зростанню трави. Щоб зміцнити кореневу систему рослин та посилити структуру паростків, необхідно збільшити концентрацію калію і фосфору у ґрунті.

У якості підгодівлі застосовують як органічні, так і мінеральні добрива, які мають збалансований склад.

Зазвичай для максимальної зручності використовують водорозчинні препарати, які вносяться в ґрунт методом фертигації, або гранульовані добрива, наприклад, «Біонорма Газон гранула» від ТМ BioNorma. Діючими чинниками якого є азотфіксувальні, фосформобілізуючі та інші агрономічно корисні бактерії. Біопрепарат має тривалу дію, завдяки чому забезпечується збалансований догляд за газоном протягом всього року.

  1. Вичісування

Для цієї операції найкраще підходять віялові або звичайні граблі. За допомогою них необхідно вичесати усе сміття, що накопичилося за осінь і зиму.

Важливо! Для максимально ефективного результату газон слід вичісувати в двох взаємно перпендикулярних напрямках.

Для чого проводиться вичісування?

По-перше, слід прибрати з галявини повстину.

По-друге, потрібно розпушити затверділу кірку на поверхні.

По-третє, необхідно забезпечити повноцінний доступ кисню до кореневої системи.

 

  1. Аерація

Аераційні роботи потрібно проводити відразу після вичісування. Тільки тоді газон отримує максимальну користь. Аерація може попередити застій води і ущільнення ґрунту. Особливо ретельно процедура повинна проводитися на місцях, де спостерігається мох.

Для проведення робіт можна використовувати:

  • садові вила. За допомогою них потрібно проколювати ґрунт по всій території, натискаючи ногою до упору (як на лопату);
  • саморобні або куплені черевики-аератори. Виготовляються вони у вигляді спеціальних насадок на взуття. Виглядають як тверда підошва з безліччю

 

  1. Реставрація

Лисини на газоні після зими – звичайна справа. Їх усунення – один з найважливіших видів робіт з відновлення травостою. Залежно від розмірів плям, використовують різні методи їх усунення. Що робити з лисинами на газоні після зими?

У разі появи невеликих оголених ділянок, слід провести їх «драпірування» за допомогою шматків дерену з клумби або краю галявини. Якщо загинуло багато травостою, потрібно заново насіяти аналогічні трави.

 

Після таких операції ви побачите, як миттєво омолоджується трава. «Першу невідкладну» допомогу газону після зими надано.

 

 

Джерела:

ecomir.in.ua/uk/hazon-ukr/ukladannia-rulonnoho-hazonu/yak-vidnovyty-hazon-pislia-zymy

howtogrow.news/9-sad/357-pravila-doglyadu-za-gazonom-pislya-zimi/ua

nice-garden.net/6815612-the-lawn-after-winter-care-fertilization-renovation-step-by-step

Інші новини