Бактерії, що працюють на врожай

Секрет гарного врожаю сої – використання інокулянтів. Сучасний способ підвищення технологічності та збільшення врожайності польових культур.

Інокуляція – це обробка насіння сої бактеріальними препаратами. У ґрунті бактерії взаємодіють з кореневою системою бобових, формують колонії у прикореневих бульбочках. І зараз це не нове в агрономії, а невід’ємний елемент технології вирощування, який збільшує продуктивність сої.

Біологізація відбувається у такий спосіб: після проникнення в кореневий волосок, починається інтенсивне ділення клітин кореня і з’являється бульбочка. Надалі бактерії ризобіум розвиваються в бульбочках і беруть участь в асиміляції азоту. Лише у симбіозі з бульбочковими бактеріями бобові здатні зв’язувати азот з атмосфери. І для того, щоб отримати більш високі показники азотфіксації, насіння додатково обробляють біопрепаратами, до складу яких входять бульбочкові бактерії.

Інокулянти виконують наступні функції:

  • інтенсифікують процеси бульбочкоутворення;
  • сприяють фіксації атмосферного азоту та перетворюють його у форму, доступну для засвоєння рослинами;
  • забезпечують рослини рістстимулюючими речовинами.

 

Для засвоєння азоту необхідні особливі, оптимальні умови:
–          вологість ґрунту – має становити 60-70 % від повної вологомісткості, мінімальна вологість ґрунту – не нижче 16-18 %;
–          температура – оптимальна 20-25 °C. Сам процес азотфіксації починається і за температури від 10 °C;
–          кислотність ґрунту – близька до нейтральної, за такої кислотності краще розвивається коренева система та засвоюється молібден, який є ключовим елементом для бульбочкових бактерій;
–          удобрення культури – адже для своєї діяльності, бульбочкові бактерії беруть ресурси з рослини. Але треба звернути увагу на норми внесення азотних добрив. У разі надмірного забезпечення азотом, знижується проникність бактерій в корінь і зменшується кількість бульбочок. Також спостерігається негативний вплив на утворення бульбочок, якщо недостатній вміст фосфору і молібдену, а при малому вмісту бору у бульбочках не формуються судинні пучки.

Обробка сої інокулянтом особливо допомагає у виробництві та відновленні біологічного потенціалу грунту за рахунок відновлюваних ресурсів.

На агро ринку представлений широкий вибір інокулянтів достатній для закриття потреб агровиробників. Зокрема, це препарати українського бренду — компанії BioNorma, яка пропонує новітні рішення для сільського господарства.

Ризоактив Концентрат – інноваційний інокулянт, який сприяє покращенню азотного живлення рослин сої шляхом ефективного здійснення процесу біологічної фіксації азоту. Особливістю даного препарату є унікальна композиція штамів Bradyrhizobium japonicum eko/001, Bradyrhizobium japonicum eko/002, Bradyrhizobium japonicum eko/003, які характеризуються підвищеним синтезом екзополісахаридів, забезпечуючи тим самим процес адгезії бактерій та надійну взаємодію з коренями рослин культури.
Препарат представлений в рідині та порошкоподібній формі ( на основі торфу та активованого вугілля), що надає можливість використовувати різні способи передпосівної обробки насіння ( ручна обробка, безпосередньо в сівалках, обробка за допомогою протруювальних машин).

Ризоактив – препарат високоактивних, конкурентоздатних бульбочкових бактерій для передпосівної обробки насіння сої. Препарат перевірений аграріями та часом. Препаративна форма інокулянту аналогчіна до Ризоактив Концентрат.

Отже, застосування інокуляції є не тільки екологічно безпечним, а й економічно вигідним технологічним прийомом у вирощуванні сої.

Джерела:
agrokomplekt2000.com.ua/n95002-pidzhivlennya-soyi-azotnimi.html
tda-shop.com.ua/a379383-scho-daye-inokulyatsiya.html
agronom.com.ua/vyroshhuvannya-soyi-z-inokulyantamy/

Інші новини