А Ви вже визначились з сортами ярої пшениці на сезон 2022?

А Ви вже визначились з сортами ярої пшениці на сезон 2022?

Однією з основних умов стабілізації та підвищення врожаю зерна ярих зернових культур у сучасних умовах господарювання є вдалий підбір високопродуктивних та конкурентоспроможних сортів ярої пшениці.

На сьогодні в Державний реєстр сортів рослин, придатних до поширення в Україні занесено 83 сортів ярої пшениці, з них тільки у 2021 році зареєстровано 4 нових сортів пшениці м’якої (ярої) та 1 сорт пшениці твердої (ярої). Отже, вибір сортів досить широкий.

Це надає широкі можливості господарствам різних форм власності з неоднаковим ресурсним забезпеченням підбирати сорти для конкретних агрокліматичних зон з урахуванням попередників та полів із різним рівнем вологозабезпеченості.

Станом на 2021 рік в Україні найпопулярнішими сортами є наступні:

  • «Богдана». Цей сорт затребуваний через високі показники врожайності (98,2 ц/га) та стійкості до негативних погодних умов (заморозки, посуха). Натура зерна – 683 г/л, білок – від 12,9 до 14,7%, клейковина – від 26,6% до 32,3%;
  • «Шестопалівка». Сорт має попит завдяки низьким вимогам до умов вирощування, сівозміни та термінів посіву. Відрізняється високою стійкістю до морозів, посухи, стікання та проростання зернівки у колосі. Урожайність – 70-85 ц/га, білок – 14,2-14,3%, клейковина – 29,7-30,5%;
  • «Подолянка». Головні переваги – висока врожайність (до 113,7 ц/га) та невибагливість до умов вирощування. Сорт стійкий до засух, заморозків та осипання. Концентрація білка – від 13,5 до 14,7%, клейковини – від 28,7 до 31,5%;
  • «Смуглянка». Тверда пшениця з високою врожайністю (100-115 ц/га) та стійкістю до розповсюджених хвороб (борошниста роса, бура іржа). Вміст білка – 13-14,4%, клейковини – 28,9-35,8%. Сорт відноситься до категорії високоінтенсивних.

Для використання всього потенціалу сорту та формування високого врожаю пшениці ярої, рослини також потрібно забезпечити достатньою кількістю елементів живлення та вчасно захистити від хвороб.  В цьому Вам допоможуть біопрепарати компанії BioNorma, а саме:

Біонорма Азотпрепарат вільноживучих та асоціативних азотфіксувальних бактерій для покращення азотного живлення широкого кола сільськогосподарських культур.

Біонорма Фосфорпрепарат ґрунтових спорових бактерій та мікроміцетів, які характеризуються високою фосфатмобілізувальною активністю, призначений для покращення фосфорного живлення сільськогосподарських культур.

Біонорма Pseudomonasпрепарат захисної та стимулюючої дії з підвищеною антибактеріальною та антигрибковою активністю для захисту від фітопатогенних мікроорганізмів – збудників захворювань культурних рослин.

Слід також зазначити, що сорти української селекції, можливо маючи меншу потенційну врожайність, у порівнянні з закордонними сортами, але більш пристосовані до наших кліматичних умов та здатні давати стабільно високий результат. Втім, не слід забувати, що лише за виконання усіх вимог технології вирощування культури та рекомендацій щодо агротехніки сортів можливо розкрити закладений в нього генетичний потенціал урожайності.

Джерела:

propozitsiya.com/luchshie-sorta-yarovoy-pshenicy-dlya-stepnoy-zony

consumerhm.gov.ua/2182-yara-pshenitsya-tekhnologichni-sorti

sojam.ua/vrozhajni-sorti-pshenici-u-sviti/

Інші новини