ТОП-5 ПРАВИЛ ПРИ ВИБОРІ ІНОКУЛЯНТА

Що таке інокулянти? На дане питання знає відповідь навіть дитина, якщо це, звичайно, син агронома. В наш час даний сегмент препаратів використовують всі господарства без виключень, адже свою ефективність дані продукти доводили щонайменше 10 років. Зараз  вони впевнено закріпили свою позицію в портфелі провідних виробників та дистрибюторів ЗЗР,  а також в  системі живлення сучасних холдингів та фермерських господарств.

Але, при використанні інокулянтів, як і будь яких інших біологічних продуктів, є чіткі правила яких потрібно дотримуватися. Сьогодні ми розглянемо основні правила, що мають дотримуватися господарства при використанні інокулянтів для сої.

  1. Стратегія на базі аналізу: всі ми знаємо, що кислотність грунту – важливий показник, на який слід звернути увагу при виборі інокулянту, але не всі знаю чому саме. Якщо pH грунту менше 5,5, в грунті можуть утворюватися токсичні форми алюмінію, що впливає не на самі бактерії (діючі речовини інокулянту), а на проникність мембран рослинних клітин, в результаті чого бактерії не можуть проникнути всередину. Для бульбочок рН-чутливим періодом є початок інфекційного процесу, при чому найбільш чутливим є етап прикріплення ризобій до кореневих волосків. Порушується обмін сингалами між рослиною-хазяїном і мікросимбіонтом. Відбувається зниження секреції рослинами флаваноїдів.

Рішення: перед використанням інокулянту бажано робити аналіз грунту на кислотність та токсичні форми алюмінію, якщо Ваші грунти в групі ризику – або знижуєте кислотність грунту відомими методами, або збільшуєте норму витрати інокулянту.

  1. Ризик-орієнтоване мислення: даний термін має бути не тільки Вам відомий, даний термін Ви маєте застосовувати щодня при плануванні будь яких дій. Не виключенням являється і посівна. Адже незважаючи на якісне насіння, гарні грунти та оригінальні препарати, матінка природа завжди вносить свої корективи. Головні удари, які можуть нанести погодні умови дії інокулянту це: посуха під час висіву, довготривалі температури вище 30-35° С під час вегетації. Ризобії, як і рослини важко переносять дані умови.

Рішення: вчасно здійснювати висів, тримати руку на пульсі, впроваджувати технології, що підвищують вологоутримуючу здатність грунту.

  1. Рід має значення: слід запам’ятати, що для кожної культури є свій вид бактерії з яким вона вступає в симбіоз. Наприклад, в інокулянті для сої містяться бактерії роду Bradyrhizobium, а саме Bradyrhizobium japonicum, для горохуRhizobium legominosarum. Також є різниця в штамах бактерій, які залежать від лабораторії та території на якій були вони виділені. Головна умова, щоб штами були конкурентноздатні, високоактивні та вірулентні.

Рішення: обов’язково звертайте увагу на діючу речовину інокулянту та на характеристики штамів, не бійтеся поцікавитися у виробника чи дистрибютора, звідки саме вони отримали їх. Наприклад, ГК БІОНОРМА, що являється виробником інокулянтів самостійно виділяє та культивує бактерії, що служать високоякісними інокулянтами для широкого спектру бобових культур.

  1. Свідома команда – перший крок до успіху: ні в якому разі не потрібно нехтувати інструкцією з використання інокулянту та рекомендаціям щодо застосування. Адже якщо не дотримуватися елементаринх правил: уникати сонячного проміння, дотримуватися умов зберігання, суміщати в одній баковій ємності тільки перевірені препарати, то можна витратити чималі кошти просто на вітер.

Рішення: звертайте увагу на підбір кадрів, якщо в них не має бажаної професійності, проводьте систематично навчання та бесіди, як свідчить досвід – 35% неефективності інокулянту залежить від рук, що здійснюють процес інокуляції.

  1. Репутація та відповідальність – девіз Ваших партнерів. Кількість фальсифікату ЗЗР наразі становить близько 30% серед всього ринку, не виключення й інокулянти. При купівлі неякісного продукту Ви можете отримати не тільки нуль результату, а й нанести шкоду Вашим посівам.

Рішення: обирайте перевірених дистрибюторів даного сегменту продуктів, поцікавтесь у виробника перед купівлею, чи дана компанія являється офіційним представником. Дана процедура займе у Вас не більше 10 хвилин, а принесе впевненість в якості та безпечності інокулянту.

Отже, шановні партнери та колеги, знання – наша сила, давайте будемо виважено відноситись до вибору не тільки інокулянтів, а й інших продуктів. Наша професійність – запорука інновацій, правильних рішень та вдалого бізнесу. Завжди поруч, Ваша ГК БІОНОРМА.

Інші новини