ІНДЕКС ЗАДОВОЛЕНОСТІ КЛІЄНТА – ВІЯННЯ ЧАСУ ЧИ ПРОФЕСІЙНА МЕТОДИКА?

Вже декілька десятків років на ринку товарів майже повністю відсутня монополія, що сприяє розвитку «здоровій» конкуренції, але в той же час веде до перенасичення ринку компаніями-одноденками та робить споживачів більш вимогливими щодо товарів та послуг.

Така тенденція особливо характерною є  для ринку ЗЗР та добрив, адже окрім виробників існує безліч дистрибуційних компаній, які безперервно ведуть боротьбу за кожного клієнта і використовують будь-які існуючі методи. На сьогоднішній час агроспоживач – це особа, що має різноманітний вибір не тільки самих продуктів, а й постачальників. До їх уваги надаються сервіси, страхування, супровід, доставка, персональна консультація та якісний менеджмент.  Щоб триматися на ринку впевнено виробники та дистрибуційні компанії залучають найсучасніші методики маркетингу, які існують в світі.

Однією з таких методик є Індекс Задоволеності Клієнта (Customer satisfaction index), який показує, наскільки покупець задоволений продуктами та сервісом компанії. Вперше це показник почали активно використовувати на початку ХХІ століття, але й досі він залишається досить популярним.

Для яких цілей використовується даний показник?

  1. Виявити елементи моделі бізнесу, які компанії потрібно покращити
  2. Оцінити якість менеджменту по обслуговуванню споживачів
  3. Виявити помилки сервіс-менеджменту
  4. Виявити слабкі місця комплексу маркетингу та відрегулювати їх.

Даний показник вимірюється шляхом опитування всіх клієнтів компанії. Потрібно, щоб споживач відповів, на скільки він задоволений співпрацею з вами по 10 бальній шкалі. В залежності від відповіді створюється відсотковий показник, зазвичай, допустимо-нормальний показник має бути не менше 95 %. Також в процесі опитування, можна дізнатися в незадоволених клієнтів, що саме вплинуло на формування низького балу та отримати відповіді, які після аналізу допоможуть вдосконалити сервіс та маркетинг компанії. Науково та практично доведено, якщо показник CSI зростає на 1-2% прибуток може збільшитись до 20%. Рекомендується проводити дане опитування раз на квартал, а в деяких випадках і кожного місяця (коли результат від використання ваших товарів можна побачити в короткостроковий період).

Окрім стрімкого розвитку в науковій та виробничій сфері, компанія БІОНОРМА використовує провідні методики маркетингу. В результаті впровадженняцієї методики та аналізу даного показника, компанія вже зараз вдосконалює не тільки сервіси, а й ті складові, які на перший погляд здаються ідеальними.

Підсумовуючи, додам, що і виробникам, і дистрибуційним компанія слід тримати «руку на пульсі» не тільки у сфері якості товару, а й створити орієнтацію на споживача. Адже найкраща реклама для будь якого бізнесу – задоволені споживачі. Не забуваймо, що крапля дьогтю може зіпсувати бочку з медом, а наш успіх – це успіх наших клієнтів!

 

Інші новини