Біофунгіциди – варто чи ні?

Спостерігаючи за погодніми умовами України останні роки, можна прослідкувати неприємну картину. Різкі коливання температури, висока вологість повітря та грунту може призвести до розвитку багатьох хвороб у сільськогосподарських рослин, а особливо озимини. Як захистити озимі від хвороб і отримати високий урожай?

Одним із дієвих способів захисту рослин є протруєння насіння, під час якого відбувається знезараження від збудників інфекції та захист проростків від ураження грунтовими патогенами. Якщо вчасно діагностувати хворобу, можна розробити систему захисту рослин і зменшити втрати врожайності.

Найпоширенішими та найнебезпечнішими хворобами для озимих культур стали гельмінтоспоріозна, фузаріозна, склероціальна гнилі, септоріоз та снігова плісень. Їх інтенсивний розвиток може бути причиною зменшення кількості і маси зерен та значного недобору врожаю, що понесе за собою великі економічні втрати.

На даний момент у світі застосовується широкий асортимент хімічних засобів захисту рослин, через їх доступність, ефективність та стабільність. Але хімічний метод  є небезпечним для здоров’я людини, згубно впливає на мікробіоту ґрунту, тварин, а також на показники якісті врожаю та забруднюють навколишнє середовище.

Біологічний метод базується на використанні антагоністів та продуктів їх життєдіяльності для пригнічення збудників хвороб рослин. Одним із таких антагоністів є грунтові бактерії роду Pseudomonas, які здатні захищати культурні рослини від потенційних збудників захворювань грибкового походження: Fusarium, Helmintosporium, Cladosporium, Colletotrichium, Botrytis, Rhizopus, Phytium та бактеріями родів Erwinia та Xanthomonas. Взагалі застосування біопрепаратів має ряд переваг над хімічним способом обробки рослин:

  • їх діючі речовини є продуктами природних біоценозів
  • висока ефективність при правильному застосуванні
  • вони безпечні для довкілля, людини, тварин та комах, не порушують ланцюгів живлення
  • біопрепарати набагато довше діють проти хвороб, ніж обробки хімічним способом.

Звичайно, біологічні методи, як і хімічні, мають свої мінуси, такі як:

  • не зважаючи на екологічність засобів, слід строго дотримуватись дозування
  • ефективність дії препарату складає 75%
  • обробку рекомендується проводити у вечірній час, оскільки препарати розпадаються під дією прямих сонячних променів
  • вимагають особливих умов зберігання – найкраще вони зберігають властивості при температурі близько 5 ͦ C, в темному місці
  • короткий термін придатності

Тож якщо знати нюанси приготування і застосування розчину, всіх вище вказаних мінусів можна з легкістю уникнути. У відповідь на це, ми матимемо екологічно чистий продукт, який ніколи не можна буде отримати від застосування хімічних засобів захисту.

 

 

Інші новини