Що не варто робити при використанні інокулянту або де мої бульбочки?

Шановні партнери посівна в самому розпалі, вже на низькому старті висів сої. В Україні, не зважаючи на низку несприятливих факторів, кількість поціновувачів даної культури тільки зростає, адже про переваги сої в сівозміні знає кожен аграрій.

Не останню роль в технології вирощування сої відіграє інокуляція насіння сої бульбочковими бактеріями задля забезпечення повноцінного азотного живлення в період вегетації культури. Але зважаючи на біологічну природу даного типу продуктів користувач не завжди отримує бажаний результат і закріплює сталу думку про неефективність інокулянтів навіть не розібравшись: в чому ж була причина?

Соя на полі

Давайте зафіксуємо основні помилкові дії використання інокулянтів, що найчастіше зустрічаються серед споживачів:

  1. Все і відразу: давайте пам’ятати, що діюча речовина інокулянтів – живі бактерії, тому не варто робити робочий розчин разом з неперевіреними хімічними протруйниками та мікродобривами, адже їх вплив може повністю вимкнути дієвість інокулянтів. Однозначно не можна використовувати важкі метали такі як Кобальт та Молібден в одній баковій ємності з інокулянтом, їх краще використати по листу в період вегетації.
  2. Сонце гріє – всім на користь: скільки б не зауважували виробники на згубному впливі на життєдіяльність бактерій ультрафіолетового випромінювання, нажаль, ще не кожен аграрій засвоїв цю важливу інформацію. Повторимось ще раз: зберігати оброблене насіння, здійснювати обробку інокулянтом та не закривати бункер сівалки під час висіву при прямому сонячному світлі ЗАБОРОНЕНО. Проконтролюйте щоб всі міри застереження були виконані.
  3. Україна – багата на чорноземи: не зважаючи на давно поширену думку, більшість наших ґрунтів мають підвищену кислотність ґрунту, яка негативно впливає на симбіоз між соєю та бактеріями, з якого випливає низький рівень фіксації азоту з атмосфери. Тому потрібно пам’ятати, що якщо pH ґрунту нижче 5,6 потрібно або збільшувати норму витрати інокулянту або знижувати кислотність.

Тому, дорогі аграрії, цікавтеся основними застереженнями при використанні не тільки інокулянтів, а й інших препаратів для захисту та живлення сільськогосподарських культур, слідкуйте за новим розробками та дбайте про власну землю.

З турботою про Вас, ГК БІОНОРМА!

Інші новини