Ризоактив: на шляху до лідерства на ринку інокулянтів

Запевняємо, що так, та маємо на підтвердження живий приклад – ГК «БІОНОРМА». Ця молода динамічна бізнес-структура поєднує в собі, окрім виробничої складової, наукову — приватний інститут досліджень, а також компанію, що займається науковим консалтингом, повноцінним агрономічним супроводом і дистрибуцією готових продуктів. Саме на таких засадах сьогодні створено міцну науково-виробничу платформу для ведення діяльності ГК «БІОНОРМА».

Наявність приватного інституту з найновішим технічним обладнанням дає змогу компанії робити чималий вклад у розвиток агрономії, біотехнології, мікробіології та екології. Сьогодні компанія є власником найбільшого портфелю біологічних продуктів в Україні та унікальної колекції агрономічно-корисних мікроорганізмів. Це дало змогу вже цьогоріч розширити асортимент інокулянтів (Ризоактив Концентрат і Ризоактив Бобові) та вивести на ринок низку абсолютно нових продуктів. Зокрема, це лінійка Біонорма, що складається з препаратів для насичення рослини необхідними для повноцінного росту й розвитку речовинами та для відновлення родючості ґрунту, а також лінійка АгріІнсекта, створена для захисту рослин від комплексу шкідливих організмів.

Важливим аспектом діяльності ГК «БІОНОРМА» є кваліфікований, професійний агрономічний супровід кожного господаря з моменту першого звернення до кол-центру. Команда компанії – молоді експерти та науковці, що мають аграрну освіту, а також безпосередній досвід у «польових умовах», що забезпечує повне взаєморозуміння з клієнтами.

Запровадження подібної структури роботи вивело компанію на першу позицію у секторі малих та середніх господарств України, а її перший і основний продукт – інокулянт Ризоактив – зайняв провідні позиції на вітчизняному ринку. Чому довіра українських виробників бобових культур до інокулянту Ризоактив стабільно зростає? Чому 90% вхідних дзвінків до кол-центру завершуються оформленням замовлення? Відповідь проста: стабільне зростання показників ефективності препарату, які знаходять своє підтвердження в еквіваленті отриманого врожаю. 2018 року загальна кількість господарств, що використовують біопрепарати від компанії БІОНОРМА, суттєво збільшилася. Зокрема, порівняно з 2017 роком, цей показник зріс на 20%, а проти 2016-го – на 78%.

А частка сої на українських полях, насіння якої оброблене інокулянтом Ризоактив, торік досягла позначки в 17% (300 тис. га), що на 4% більше, ніж 2017 року!

Свою довіру до біопрепарату висловлюють і найпотужніші дистриб’ютори на території України. Вже не перший рік продукцію «БІОНОРМИ” реалізують такі підприємства, як ПП НВП «Віват», ТОВ «АгроБіоТех», ТОВ «Бершадь Агроплюс», ТОВ «Украгроком», ТОВ «Розмай Агро», ТОВ «Іннарія», ТОВ «Євросем», ТОВ «Агроскоп Інтернешнл». Кожен із дистриб’юторів уже має ім’я на ринку України, що робить процес відбору інокулянтів до реалізації ще більш ретельним. Ризоактив із року в рік виправдовує очікування аграріїв, що стимулює до збільшення обсягів замовлення та використання.

Та ГК «БІОНОРМА» не збирається зупинятися на досягнутому – у 2019 році вона націлена на встановлення чергових рекордів. І вже зробила перший крок: презентувала українському аграрію нові продукти лінійки інокулянтів — Ризоактив Концентрат та Ризоактив Бобові.

Ризоактив Концентрат – високотехнологічний інокулянт для передпосівної обробки насіння сої, це покращена формула відомого та перевіреного інокулянту Ризоактив.

Титр бактерій в одиниці об’єму препарату становить 10 млрд клітин, що у півтора раза перевищує показники класичного Ризоактиву. Унікальна композиція Ризоактиву Концентрат вміщує штами Bradyrhizobium japonicum eko/001, Bradyrhizobium japonicum eko/002, Bradyrhizobium japonicum eko/003 і характеризуються підвищеним синтезом екзополісахаридів, забезпечуючи тим самим процес адгезії бактерій та надійну взаємодію з коренями рослин культури. Це перший вітчизняний інокулянт з такими показниками. На прохання користувачів термін придатності продукту збільшено до 12 місяців, що значно полегшує процес його зберігання. До того ж Ризоактив Концентрат представлений у трьох препаративних формах (рідина, порошок на основі вугілля та порошок на основі торфу), що забезпечує можливість обробки насіннєвого матеріалу за допомогою будь-якого наявного в господарствах обладнання. Що дуже важливо, складові Ризоактив Концентрат мають стійкість до широкого спектра хімічних засобів захисту рослин, тому інокулянт можна застосовувати в поєднанні з ними, а нова формула Ризоактив Концентрат дає змогу обробляти насіння заздалегідь — за 30 діб до висіву. Саме такий набір характеристик робить Ризоактив Концентрат першим вітчизняним інокулянтом міжнародного рівня.

Продукт вже пройшов широкомасштабні польові випробування, які продемонстрували його незамінну роль у формуванні врожаю сої. Дослідження проводили на дослідному полі «Поле Знань» компанії «Євросем».

Ефективність інокулянту “Ризоактив Концентрат” на демополігоні «Поле Знань» компанії «Євросем» (Яготинський р-н Київської обл.).Компанія “Євросем” реалізує інокулянт через власну торговельну мережу, де препарат має назву Evronorm Rizo.

Продуктивність сої залежно від варіанту підживлення

Економічна ефективність застосування поживних комплексів на сої

Застосування Evronorm Rizo (інокулянт Ризоактив Концентрат) не тільки позитивно впливає на процеси розвитку та формування врожаю, а й у кінцевому результаті дозволяє одержувати:

– вищу прибавку до врожаю – 0,77 т/га;

– підвищити рівень урожайності на 22 %;

– збільшити додатковий дохід до 7,4 тис. грн/га.

Переваги препарату:

 • Композиція штамів бактерій є комплементарною до більшості сортів сої вітчизняної та зарубіжної селекції
 • Три препаративні форми роблять можливою обробку насіння будь-яким наявним обладнанням
 • Містить у своєму складі комплекс екстендерів – речовин, які дозволяють тривалий час зберігати всі властивості препарату та утримувати його на насінні
 • Обробка насіння дозволяється за 30 днів до посіву
 • Біоагенти препарату стійкі до широкого спектру хімічних засобів захисту та можуть застосовуватися з ними одночасно
 • Використання препарату дозволяє знизити норми внесення мінеральних добрив
 • Препарат виготовляється згідно екобезпечних технологій та дозволений для органічного виробництва

Діюча речовина Ризоактив Бобові:

Rhizobium leguminosarum bv. pisum;  Rhizobium melіlotі; Rhizobium lupini; Rhizobium galegae; Rhizobium trifolii; Rhizobium leguminosarum  bv. viceae; Rhizobium cicer; Rhizobium phaseoli; Rhizobium leguminosarum  bv.  lens.

Ще одна новинка від ГК «БІОНОРМА» — Ризоактив Бобові — розширює застосування інокулянтів практично на всі бобові культури. Це єдиний препарат бульбочкових бактерій, що розроблений спеціально для передвисівної обробки насіння зернобобових культур, однорічних та багаторічних бобових трав, таких як горох, квасоля, нут, кормові боби, люпин, вика, сочевиця, конюшина, люцерна, еспарцет, буркун, козлятник. Він містить в 1 мл 2 млрд клітин бульбочкових бактерій.

Ризоактив Бобові, як й інші продукти лінійки Ризоактив, виробник випускає в зручному фасуванні, від 0,25 до 10 л, що дає змогу аграріям підібрати оптимальний для конкретного господарства і конкретної культури обсяг продукту. Крім того, тривалий термін зберігання, шість місяців, та можливість завчасної бактеризації насіння, за 30 днів до сівби, дають можливість чітко спланувати строки посівної кампанії. До того ж і ціна цього майже універсального інокулянту не може не радувати — ціна гектарної норми лише 150 грн!

Переваги Ризоактив Бобові:

 • Обробка насіння дозволяється за 30 днів до посіву
 • Біоагенти препарату стійкі до широкого спектру хімічних засобів захисту та можуть застосовуватися з ними одночасно
 • Застосування препарату дозволяє знизити норми внесення мінеральних добрив
 • Препарат виготовляється згідно екобезпечних технологій та дозволений для органічного виробництва
 • Ефективний для широкого кола бобових культур

Лінійка інокулянтів виробництва ГК «БІОНОРМА»

Всі інокулянти лінійки Ризоактив виготовляють за екобезпечними технологіями, що, з огляду на сучасні тенденції розвитку рослинництва та запитів агровиробників, робить їх незамінними для використання в органічному землеробстві.

Нові біопрепарати прокладають ГК «БІОНОРМА» прямий шлях до здобуття лідерства на ринку інокулянтів уже найближчими роками. База задоволених клієнтів, які застосовують на своєму полі Ризоактив, зростає з кожним висівним сезоном. Далі – більше. Більше інновацій, більше врожаю, більше довіри!

Інші новини