Новинки від ГК «БІОНОРМА»

Експозиційний майданчик ГК «БІОНОРМА» на виставці «АгроВесна-2019» упродовж усіх трьох днів був переповнений відвідувачами. Засновник компанії, доктор сільськогосподарських наук Ярослав Чабанюк і його помічники продемонстрували нові лінійки біопрепаратів та проводили консультації щодо їх застосування.

– Які з них найбільш зацікавили аграріїв?
– Найбільший інтерес серед представлених новинок біопрепаратів викликала лінійка Біонорма: препарати Біонорма Азот, Біонорма Фосфор, Біонорма Pseudomonas. Особливо зацікавив відвідувачів виставки препарат Біонорма Азот, – пояснює керівник комерційного відділу ГК «БІОНОРМА» Аліна Гайдар.

– Трошки детальніше про Біонорма Азот…
– Біонорма Азот – препарат вільноживучих та асоціативних азотфіксувальних бактерій, що покращує азотне живлення сільськогосподарських культур, забезпечуючи рослини мінеральним азотом. За використання препарату можна привнести в ґрунт від 30 до 80 кг/га азоту, значно знижуючи при цьому норми внесення мінеральних добрив. Надзвичайна ефективність препарату зумовлена комплексною взаємодією одразу чотирьох штамів бактерій: вільноживучі азотфіксувальні бактерії Azotobacter chroococcum, Azotobacter vinelandii, асоціативні азотфіксувальні бактерії Azospirillum brasilense, Azospirillum lipoferum. Бактерії, які входять до складу біопрепарату, не лише допомагають рослині засвоювати азотні сполуки – вони є і природними стимуляторами нормального розвитку рослин. Тож за його використання покращуються вегетаційні показники рослини та розвиненість кореневої системи. Титр новинки Біонорма Азот становить 1•109 КУО/мл, що забезпечує максимально високий ступінь виживання бактерій при потраплянні в умови ґрунту. Випускається наш препарат у формі рідини. Така препаративна форма найзручніша у використанні та дає змогу покрити максимальну площу оброблюваного насіння або ґрунту. Зручне фасування, що підійде для кожного аграрія, – каністри по 1 та 10 л.

– Який ефект від застосування біопрепарату Біонорма Азот?
– На власному, а також демополігонах багатьох господарств ми досліджуємо всі лінійки наших препаратів. Торік ефективність препарату Біонорма Азот була підтверджена на незалежній науково-дослідницькій платформі «Поле Знань». Із застосуванням препарату врожайність кукурудзи гібрида DN Ruta (ФАО 280) при обробці насіння становила 11,65 т/га, при обробітку ґрунту – 11,82 т/га, а без препарату – 10,91 т/га.

– Чи можливо зекономитипри використанні біопрепарату Біонорма Азот?
– Застосування цього препарату дасть змогу замінити стартові дози добрив. Мабуть, найефективнішим способом заощадити кошти і при цьому забезпечити максимальне азотне живлення є сумісне використання азотних добрив та препарату Біонорма Азот. Водночас ми рекомендуємо зменшити норми внесення добрив мінімум на 30 кг по діючій речовині, оскільки це мінімальна кількість азоту, поглинання якої гарантують бактерії. Застосовуючи наш препарат можна зекономити 560 грн з 1 га посівів. Як на мене, вигода очевидна.

– Яке місце цих препаратів у технологіях вирощування сільгоспкультур?
– Біонорма Азот може застосовуватися практично для всіх сільськогосподарських культур – зернових, зернобобових, олійних, технічних, овочевих, плодових, ягідних та декоративних. Способи використання препарату різноманітні й передбачають як обробку насіння, розсади та саджанців, так і безпосередній обробіток ґрунту.

– Які нові препарати ви можете запропонувати клієнтам найближчим часом?
– Загалом у лінійці Біонорма зареєстровано 22 продукти. Цьогоріч ми пропонуємо аграріям три нових і кожного року їхня кількість збільшуватиметься. Сьогодні виводити їх на ринок набагато простіше, бо аграрії добре знають наш бренд. Сподіваємося, що цей рік буде не менш успішним від попередніх. Впевнені, що з новою лінійкою коло прихильників наших продуктів і надалі зростатиме.

Інші новини