Як виростити «корисні» овочі?

У світі з кожним роком все менше і менше овочів і фруктів, про які можна сказати – екологічно чисті на 100 відсотків. Нітрати стали своєрідною «страшилкою», яка зупиняє нас від спокуси насолодитися ранніми овочами та фруктами. Давайте розберемося а в чому саме їхня небезпека? Та як виростити «корисні» овочі?

Нітрати (солі азотної кислоти) – це необхідна  частина азотного харчування рослин, вони є продуктами обміну речовин в організмі людей і тварин, без них неможливі складні біологічні    процеси  синтезу білків.  Нітрати є природною ланкою кругообігу азоту в природі, вони та їх метаболіти містяться в атмосферному повітрі, ґрунті, воді.

Проблема впливу нітратів на організм людини  має два аспекти, які взаємопов’язані між собою. Це їх вміст у питній воді та в харчових продуктах. Підраховано, що більша частина нітратів надходить в організм людини із питною водою і овочами. Фрукти та ягоди менш схильні до накопичення цих речовин.

То як виростити овочі без нітратів?

Для того щоб отримати чистий урожай, необов’язково змінювати всю звичну і налагоджену роками систему вирощування овочів. Досить застосувати декілька хитрощів, що дозволяють отримати хороший результат. Зупинимося детальніше на них:

 1. Кількість внесених добрив не повинна перевищувати потребу культур у них. Для цього потрібно користуватися послугами агрохімічних лабораторій і рекомендаціями науки, по можливості консультуватися із спеціалістами.
 2. Не розсівати азотних добрив узимку або ранньої весни по землі, яка ще не розтанула.
 3. Добрива слід після внесення негайно загортати в ґрунт.
 4. Підживлення азотом потрібно робити не пізніше, ніж за два місяці до масового збирання врожаю.
 5. Своєчасно боротися з шкідниками, хворобами і бур’янами, віддаючи перевагу агротехнічним заходам боротьби.
 6. Система обробітку ґрунту, удобрення, строки сівби, догляду і збирання повинні відповідати потребам рослин з урахуванням їхніх біологічних особливостей.
 7. По можливості віддавати перевагу аміачним формам азотних добрив. Вносити також фосфорні і калійні добрива, які істотно впливають на зменшення вмісту нітратів у тканинах рослинного організму.
 8. Добрий ефект дає застосування інгібіторів — препаратів, що гальмують нітрифікаційні процеси в ґрунті. Завдяки цьому можна зменшити вміст нітратів у рослинницькій продукції у 2—3 рази.
 9. Якщо за результатами агрохімічної оцінки ґрунту виявлено підвищену кількість нітратів, рекомендується приорати солому. Тоді надлишок азоту мікроорганізми використають для розкладення клітковини.
 10. Тривале зберігання овочів при підвищених температурах також збільшує вміст нітратів, що особливо небезпечно.
 11. Допомагають реалізувала свій потенціал щодо продуктивності біопрепарати. Використання біопрепаратів на овочевих зменшує накопичення нітратів у порівнянні із застосуванням міндобрив.

 

Використання біопрепаратів для вирощування овочів чудова альтернатива мінеральним добривам. Перш за все це екологічно чиста продукція. Компанія BioNorma розробила унікальний біопрепарат Біонорма Овочі на основі живих мікроорганізмів Trichoderma harzianum, Pseudomonas putida, Paenibacillus polymyxa, Bacillus subtilis, Azospirillum brasilense. Біопрепарат здатний забезпечити покращення росту та живлення овочевих культур та розкрити повний потенціал рослини.

Дотримання цих порад дозволить вам виростити якісний і безпечний для здоров’я врожай. Не бійтеся пробувати нові для себе види підгодівель, дивіться на результат їхнього застосування, щоб зрозуміти, які з них найбільш ефективні і приносять хороший результат.

 

 

 

 

ДЖЕРЕЛО:

floristics.info/ua/statti/gorod/5745-9-rekomendatsii-iak-vyrostyty-harnyi-urozhai-bez-nitrativ.html

myrgorod.pl.ua/news/vse-pro-nitraty

semena.in.ua/chim-pidzhivluvati-ovochi-navesni-2021/

Інші новини