Як правильно обрати «свій» сорт або гібрид соняшника

Посівні площі, які виділяються під вирощування соняшника, щороку зростають як в Україні, так і в усьому світі. І не дивно, адже внутрішній і зовнішній попит на закупівлю насіння цієї рослини постійно зростає.

На українському ринку сільгоспвиробникам запропоновано близько 450 сортів і гібридів соняшника і вибір відповідного посівного матеріалу для певних кліматичних умов і ґрунтів стає досить непростим завданням.

Ми підготували для вас кілька порад, як правильно підібрати сорти та гібриди «квітки сонця».

Підбір насіння соняшника радимо розпочати з урахуванням таких показників, як кліматичні особливості регіону, умови землеробства і обраної технології вирощування. Слід визначитися з термінами дозрівання, видом соняшника (олійний, кондитерський), врожайністю і олійністю, стійкість до вовчка та інших поширених захворювань, можливістю застосування гербіцидів для догляду за посівами, посухостійкістю і т.п. Додаткове протруювання насіння спеціальними препаратами дозволяє підвищити стійкість до захворювань і шкідників.

Для зручності аграріїв посівний матеріал розділений ще на кілька категорій:

  • ранньостиглий – з терміном дозрівання до 80-90 діб;
  • середньоранній – 90-105 днів;
  • середньостиглий – термін жнив прийде через 105-115 діб з моменту появи дружних сходів;
  • пізньостиглий – дозрівають більш ніж через 115 днів.

При виборі гібрида також варто враховувати відомості надаються виробником. Важлива агротехніка для вирощування соняшнику, сівозміну, своєчасність і періодичність культивації ґрунту, строки посіву та інші фактори.

При виборі посівного матеріалу обов’язково враховують технологію, яку ви плануєте використовувати:

Класична. Це стандартні гібриди з високим показником врожайності. Вони оптимальні для вирощування на полях з малою кількістю бур’янів.

Під Евролайтінг. Це насіння, стійке до гербіцидів на основі імазетапіру плюс імазамокс. Така технологія обіцяє зниження витрат, адже спецзасіб вноситься одноразово за весь термін вегетації. В результаті, наявність  бур’янів на полі, включаючи вовчок, під контролем.

Під Гранстар. Такі культури стійкі до трибенурон-метилу. Це дозволяє без шкоди, використовувати агрохімію, що впливає на дводольні польові рослини.

Яку б ви не обрали технологію вирощування соняшнику класичну, евролайтінг чи гранстар рекомендуємо для підвищення  врожайності використовувати біологічні препарати. Фахівцями провідної української компанії в сфері біотехнологій розроблено гранульований біопрепарат Біонорма Азот, який здатний забезпечити повноцінне азотне живлення рослини та розкрити їх природного потенціалу до росту.

Особливість препарату Біонорма Азот гранула в тому, що універсальна препаративна форма, дозволить зменшити кількість технологічних операцій та енергозатрат, не потребує додаткового обладнення для внесення, сумісний з мінеральними добривами.

Використання біокомплексів, як додатковий елемент традиційних технологій, забезпечує позитивний ефект: стимуляція проростання і розвитку рослини та оптимізацію азотного живлення.

Дивлячись на ситуацію з дефіцитом та скороченням обсягів виробництва азотних добрив, підвищенням світових цін на аналогічну продукцію – введення в агротехнологію гранульованих біопрепаратів дає можливість значно знизити витрати та наситити ґрунт корисною мікрофлорою.

Джерела:

posivna.com.ua/ua/zamitky-ahronoma/sorti-i-gibridi-sonyashnika

expertseeds.com.ua/ua/articles/tekhnolohiia-vyroshchuvannia-soniashnyku/

Інші новини