Досі є сумніви з приводу ефективності деструкторів?

Про користь рослинних решток знає кожний агроном. Саме стерня, солома тощо є незамінним матеріалом для ґрунтоутворення з накопиченням гумусу, необхідних поживних речовин для живлення рослин та ґрунтових мікроорганізмів. Але для розкладання стерні в природних умовах необхідно декілька років.

З метою прискорення процесів гуміфікації рослинних решток сучасні аграрії використовують деструктори стерні.

Деструктори стерні, які є в наявності на ринку України можна умовно поділити за типом походження: грибні; бактеріальні; активатори мікрофлори на основі біологічно активних речовин, гумати.   Спробуємо розібратися який препарат краще вибрати для розкладання рослинних решток, в чому їх переваги та недоліки.

Чи всі деструктори ефективні?

Різновиди деструкторів Переваги Недоліки
Активізуючі добавки (мікро- та макродобрива, гумати тощо) Стимулюють розвиток аборигенних мікроорганізмів(м. о.) ·         Відбувається стимуляція розвитку як корисних так і патогенних мікроорганізмів (м. о.)

·         Низький коефіцієнт розкладання

·         Нестабільна дія при несприятливих погодних умовах

Ферменти (целюлаза та інші) Прискорюють розкладання пожнивних решток – Не оздоровлюють ґрунт ·         Мають високі норми внесення

·         Втрачають активність за несприятливих умов

·         Малий термін дії

·         При розкладанні слугують джерелом живлення для патогенів

Препарати, в складі яких тільки окремі види бактерій, зокрема неспорові, чутливі до опромінення, такі як дріжджі або молочнокислі бактерії тощо Продукують вітаміни, амінокислоти, корисні органічні кислоти та інші БАР, які пригнічують розвиток патогенів, приймають участь у детоксикації анаеробних та інших продуктів розкладання ·         Вузький спектр дії

·         Низька вірогідність приживання на пожнивних рештках

·         Великий відсоток загибелі від ультрафіолету та кисню

·         Низька здатність до деструкції лігніну, пектину, целюлози

Комплексні висококонцентровані препарати, в складі яких є ферменти і мікроорганізми різних таксономічних груп (азотфіксуючі, фосфор- калій мобілізуючі, фунгіцидні, целюлозоруйнівні та ін.) у споровій або капсульованій формі ·         Комплексна та пролонгована дія

·         Забезпечують швидке кероване розкладання решток, з подальшою мінералізацією та гуміфікацією – Пригнічують розвиток патогенів та шкідників, які потрапляють у ґрунт з пожнивними рештками

·         Продукують БАРи, чим прискорюють розвиток корисної аборигенної мікрофлори

·         Стійкі до негативних природних факторів

·         Оздоровлюють ґрунт та підвищують його родючість

·         Забезпечують гарантований економічний ефект

·         Деякі штами мікроорганізмів вразливі до ультрафіолету

 

На що звернути увагу при виборі деструктора?

  1. Склад. Найбільш ефективні деструктори стерні – це комплексні висококонцентровані препарати.
  2. Концентрація. Тільки при високій концентрації, корисні м. о. та гриби займають екологічну нішу, витісняючи патогени. Концентрація повинна бути не менша ніж 1х109 КУО/мл препарату.
  3. Норма внесення. Будьте уважні, зазвичай при низькій ціні – великі норми внесення. Оптимальна норма внесення у комплексних деструкторах – 1-2 л на 1 га. Також на ринку біодеструкторів є інноваційні деструктори, які випускають у формі гранули, їх норма використання – 40-60 кг на 1 га.
  4. Спектр дії (вузький чи широкий). Деякі виробники пропонують разом з деструкторами ще ряд різних препаратів (фунгіцидів, активаторів і т.д.). Це в свою чергу призводить до збільшення грошових витрат на 1 га. Комплексні препарати мають широкий спектр дії та вирішують комплекс різних проблем.
  5. Досвід застосування. Запитайте у виробника про досвід застосування (мінімум за 3 роки), акти ефективності, контакти господарств які використовували деструктори.
  6. Термін придатності. Термін придатності якісних деструкторів не менше 6 місяців.

Практичний досвід застосування деструкторів дозволяє системно спостерігати:

  • підвищення урожаю після застосування препарату , поліпшення стану ґрунту (підвищується його рихлість та вологоємкість), збільшення вмісту рухомих форм К та Р;
  • активний розвиток корисної мікрофлори, яка сприяє підвищенню коефіцієнту засвоєння рослиною поживних речовин;
  • зменшення чисельності збудників хвороб: Ustilago zeae Beckm, Aspergillus, Fusarium, Rhizopus, Gliocladium тощо.

На ринку є безліч деструкторів стерні, однак найефективнішими є ті, які мають широкий спектр дії, тобто є універсальними. Такі деструктори одночасно можуть захищати від хвороб та мають активний вплив на покращення росту сільськогосподарських культур і збільшення урожаїв. Саме такі деструктори стерні пропонує наша компанія BioNorma.

Біонорма Деструктор – комплексний висококонцентрований біопрепарат,  випускається  у двох препаративних формах рідина та гранули. До складу яких входить комплекс грибів Triсhoderma harzianum, Triсhoderma lignorum та бактерій Pseudomonas fluorescens, Pseudomonas aureofaciens, Paenybacillus polymyxa, який забезпечить не тільки розкладання рослинних решток, а і покращить фітосанітарний стан грунту, забезпечить збагачення макро- і мікроелементами, амінокислотами та іншими органічними речовинами з рослинних залишків.

Особливість препарату Біонорма Деструктор гранула в тому, що універсальна препаративна форма, дозволить зменшити кількість технологічних операцій та енергозатрат, не потребує додаткових пристроїв для внесення, сумісний з мінеральними добривами.

Вигода від використання деструктора не обмежується тільки ефективним розкладанням органічних залишків. Головна мета застосування цього класу препаратів — відновлення балансу корисної мікрофлори та повернення родючості ґрунтів.

джерела:

agro-business.com.ua/2017-09-29-05-56-43/item/10791-top-3-mifiv-pro-destruktory.html

agromage.com/stat_id.php?id=831

rodonit.ua/uk/destruktor-sterni-kakoj-luchShe-vybrat-destruktor-ili-gumifikator-chto-luchShe

Інші новини