Чим так вабить соя фермерів?

Соя, мабуть, це одна з найцікавіших та найактуальніших культур. Вона, як ніяка інша, може нагородити за старанність чи покарати за недбальство.

В Україні нею займаються практично всі аграрії, та навряд чи Ви знайдете двох, що мали б однаковий погляд на технологію її вирощування. Думки різняться від «це економічно найуспішніша культура» до «з такими врожаями соя збиткова». Давайте спробуємо розібратися разом.

Чому до неї такий інтерес? Ні для кого не секрет, що вирощування такої культури, як соя, вирізняється високою рентабельністю. Середня врожайність 2021 року даної культури становить 2,64 т/га (найвищий показник за останні 6 років). Економічний інтерес до сої великий і є ймовірність того, що він буде зростати.

Вибір насіння. Шлях до високого врожаю починається з вибору правильного насіння. Хороша селекція може дати до +30% врожаю. Застарілі сорти менш чутливі до дотримання технологічних тонкощів і за різних технологій дають приблизно однаковий результат до 2,5 тонн/га. Сучасні сорти можуть дати до 5 тонн, однак потребують уважного ставлення та індивідуального підходу. Варто звернути увагу на ринок, для якого була проведена селекція обраного сорту. Важливою є також вага 1000 насінин. З однієї сторони, максимальні врожаї показують сорти з середньою вагою насінин та більшою їх кількістю на рослині (більше насіння в бобі, більше бобів на рослині), з іншої сторони – більша вага насінин забезпечує кращі стартові умови для рослини, полегшує перехід з зернового до листкового живлення рослини та дозволяє проводити посіви з більшою глибиною. Важливо не лише вибрати розмір насіння, а і сталість цього розміру в посівматеріалі. «Вивчіть свій сорт» – для вирощування сої є аксіомою. Саме особливості сорту визначатимуть оптимальні умови вирощування: і строки посіву, і глибину закладання, норму посіву та міжряддя.

Сівозміна. Надлишок азоту в ґрунті (особливо в швидкодоступному стані) пригнічує розвиток бульбочкових бактерій. Хорошими попередниками є кукурудза та пшениця. При посіві сої по сої зросте собівартість через потребу у внесенні хімії для боротьби з хворобами.

Інокуляція: Інокулянти практично втричі збільшують надходження у ґрунт біологічного азоту. Фіксація азоту з атмосфери мікробними препаратами дозволяє компенсувати нестачу ґрунтового азоту, стимулює засвоєння фосфору рослиною (у тому числі і внесеного у ґрунт разом із хімічними добривами). При цьому істотно збільшується засвоєння внесених хімічних добрив, оскільки відомо, що засвоєння мінерального азоту не перевищує 50%, фосфору — 20–25, калію — 40–60%. Частина добрив, що залишилася, забруднює ґрунт, роблячи його «мертвим», непридатним для життя корисних мікро- й макроорганізмів

Інокулянти, які ми рекомендуємо.

Інокулянти групи компаній BioNorma представлені у двох препаративних формах: рідина та порошок ( на основі торфу та активованого вугілля), що надає можливість використовувати різні способи передпосівної обробки насіння ( ручна обробка, безпосередньо в сівалках, обробка за допомогою протруювальних машин).

Ризоактив Концентрат – інноваційний інокулянт, який сприяє покращенню азотного живлення рослин сої шляхом ефективного здійснення процесу біологічної фіксації азоту. Особливістю даного препарату є унікальна композиція штамів Bradyrhizobium japonicum eko/001, Bradyrhizobium japonicum eko/002, Bradyrhizobium japonicum eko/003, які характеризуються підвищеним синтезом екзополісахаридів, забезпечуючи тим самим процес адгезії бактерій та надійну взаємодію з коренями рослин культури.

Ризоактив – препарат високоактивних, конкурентоздатних бульбочкових бактерій для передпосівної обробки насіння сої. Препарат перевірений аграріями та часом.

Щоб отримати хороший врожай сої:

  • дізнайтесь якомога більше про обраний вами сорт. Це допоможе визначитися з нормою, глибиною та міжряддям.
  • проведіть технічний огляд посівної техніки. Мінімізуйте пошкодження посівматеріалу та забезпечте сталість закладання насіння.
  • проведіть дослідження на пошкодження сої сівалкою та скоригуйте норму посіву
  • забезпечте рівний передпосівний фон
  • при посіві пневматичними сівалками забезпечте великий об’єм повітря при не великій швидкості, мінімальних обертах вентилятора.
  • контролюйте та аналізуйте рослини на кожному етапі їх розвитку

 

джерела:

https://www.poettinger.at/uk_ua/newsroom/artikel/9586/ https://superagronom.com/news/14358-ukrayinski-agrariyi-zavershuyut-jniva-soyi-zibravshi-na-19-bilshe-vrojayu-nij-minulorich https://latifundist.com/istorii-uspeha/chto-takoe-soya-i-s-chem-ee-edyat–istoriya-semennogo-hozyajstva-sina https://propozitsiya.com/inokulyanty-zalog-uspeha-soi

Інші новини