Гарний врожай за умови обмежених ресурсів задача не з простих

Війна, початок якої співпав із весняно-польовими роботами, внесла серйозні корективи у функціонування аграрного сектору да і всього світу загалом.

Через різні причини, переважно суб’єктивні, частина агроформувань не встигла сформувати необхідний запас пального, мінеральних добрив та інших видів матеріально-технічного забезпечення для ефективного проведення весняно-польових робіт.

Починаючи з осені, ми вже слідкували за тенденціями зростання ціни на мінеральні добрива та їх виготовлення,  а війна взагалі знищила надію придбати потрібні добрива вже не говорячи  за лояльну ціну. Саме тому все більше аграріїв переходять на альтернативні шляхи ведення сільського господарства,  а саме використання біологічних препаратів у сільському господарстві.

Біологічні препарати. Які переваги вони мають? 

Це екологічно безпечні препарати комплексної дії, оскільки мікроорганізми, на основі яких їх створено, не лише фіксують азот атмосфери або трансформують фосфати ґрунту, а й продукують амінокислоти, рістактивні сполуки та речовини антибіотичної природи, що стримують розвиток фітопатогенів.

Як відомо, коріння рослин оточують ґрунтові мікроорганізми, які є трофічними посередниками між ґрунтом і рослиною. Саме мікроорганізми перетворюють недоступні для рослин сполуки на мобільні, оптимальні для метаболізму. За образним виразом М. О. Красильникова, роль організмів, що заселяють ризосферу, нагадує функції органів травлення тварин. Отже, в системі «ґрунт — мікроорганізми — рослина» бактерії та мікроміцети є незамінною й невіддільною складовою. Проте нині у більшості ґрунтів агроценозів зведено до мінімуму окремі види мікроорганізмів, які завжди вважали індикаторами родючості. Їх місце посіли нетипові для ґрунтотворного процесу бактерії. Окремі агроценози перетворились на резервації збудників хвороб рослин.

Компанія BioNorma є абсолютним лідером серед компаній з виробництва біологічних продуктів. За допомогою наших препаратів кожен аграрій може зміцнити або замінити слабкі складові свого виробництва новітніми біологічними розробками.

В портфелі біопрепаратів компанії BioNorma налічується понад 16 продуктів:

Інокулянти: Ризоактив, Ризоактив Концентрат, Ризоактив Бобові стануть незамінними помічниками при посіві сої та інших бобових культур за відсутності можливості внесення азотних добрив. Інокулянти сприяють формуванню бульбочок на кореневій системі бобових, дозволяючи ефективно засвоювати атмосферний (а отже, безкоштовний!) азот у кількості від 40 кг на 1 га посіву!

Препарати удобрювальної дії: Біонорма Азот, Біонорма Фосфор – вирішують проблему нестачі основних елементів живлення при вирощуванні будь-яких сільгоспкультур. Біонорма Азот дозволяє покрити нестачу від 30% азотних добрив по діючій речовині, тобто є хорошою альтернативою внесенню частини мінеральних добрив, економлячи на 1 га від 30 до 80 кг мінерального азоту за вегетаційний сезон. Біонорма Фосфор дозволяє розкрити потенціал попередньо внесених на полі фосфорних добрив, переводячи їх у розчинну, доступну для рослини форму. Немає можливості вносити фосфорне живлення цього року? Використайте недоступні раніше запаси фосфатів з фосфорного депо грунту за допомогою біопрепарату!

Препарати захисної дії: Біонорма Pseudomonas, Біонорма Триходерма. У зв’язку з воєнним станом цього року далеко не всі засоби захисту рослин вдається ввезти на територію України. Брак необхідних ЗЗР можна компенсувати за допомогою біопрепаратів захисної дії від BioNorma. До складу цих продуктів входять штами мікроорганізмів з антагоністичними властивостями по відношенню до більшості збудників хвороб бактеріального та грибкового походження. Застосування біопрепаратів на ранніх етапах дозволить запобігти ураженню збудником та попередить розвиток захворювання.

Усі біопрепарати від BioNorma мають сертифікати Органік Стандарт та дозволені для органічного виробництва!

Багатофункціональність біологічних препаратів від компанії BioNorma, їх комплексна дія дозволяє виконувати одночасно декілька біологічних функцій культур (прискорення схожості насіння, захист його від хвороботворних бактерій і грибів, покращення живлення рослин, підвищення родючості ґрунту), що важливо для економії коштів у аграрному виробництві.

Але також варто пам’ятати, що біологічне землеробство в жодному разі не означає повну відмову від мінеральних добрив, оскільки воно за своєю суттю є розумним і збалансованим застосуванням агротехнічних, агрохімічних і біологічних заходів у комплексі із системою інтегрованого захисту рослин. Потужнім фактором підвищення продуктивності агроекосистем, який не має негативного впливу на довкілля, може бути активізація рослинно-мікробної взаємодії.

Інші новини