Хімічні засоби, що використовуються для боротьби з хворобами та шкідниками, дійсно можуть бути небезпечні для людини, якщо не дотримуватися заходів безпеки при проведенні робіт або при використанні в їжу оброблених рослин.
Захисний період таких препаратів може становити до 1 місяця. Але часом шкідники і хвороби атакують культури перед самим збором врожаю. Обробляти їх хімічними засобами вже не можна, а ігнорування призведе до втрати плодів.
У таких випадках на допомогу приходять біопрепарати. Це спеціальні препарати натурального (біологічного) походження, які не впливають на здоров’я людини, але призводять до загибелі шкідливих комах і грибків.
Їх отримують на основі продуктів життєдіяльності живих організмів – вірусів, грибків, бактерій, рослин. Вони згубні тільки щодо певного переліку шкідників і захворювань.
Біопрепарати мають ряд переваг:
Бактеріальні— вироблені на основі різних видів бактерій, їх застосовують для боротьби зі шкідниками і гризунами, проти фітопатогенів — бактерій-антагоністів;
Грибні— основою є гриби-ентомопатогени із широким спектром дії проти шкідників та мікроби-антагоністи і гіперпаразити, специфіку яких використано у боротьбі проти хвороб;
Вірусні— виготовлені на основі ентомопатогенних вірусів. Висока специфічність цієї групи біопрепаратів обумовлює їхню дію переважно на одного шкідника.
На підставі діючої речовини і мети використання біопрепарати класифікуються на кілька основних груп. Вибір засобу здійснюють в залежності від характеру виниклої проблеми.
Біологічні препарати розділяють на наступні види:
Біологічні фунгіциди – це препарати живих організмів, продукти їх життєдіяльності, що використовуються аграріями для захисту рослини в період її вегетації від хвороб, які викликають грибні та бактеріальні збудники. Біологічні фунгіциди володіють значним діапазоном дії, що дозволяє захистити рослини від широкого спектру хвороб, в тому числі: пліснявіння насіння, кореневих гнилей, снігової плісняви, борошнистої роси, бурої роси, фітофторозу, альтернаріозу, фузаріозу, фомозу, кокомікозу, бактеріозів і різного роду плямистостей і гнилей.
Біологічні інсектициди та акарициди – це вузькоспеціалізовані мікроорганізми і продуковані ними специфічні біотоксини направленої дії, призначені для боротьби з імаго і личинками шкодочинних комах, кліщів і комарів. Біологічні інсектициди володіють широким спектром дії, що дозволяє їм ефективно боротися з наступними шкідниками: колорадським жуком, капустяною совкою, вогнівкою, яблуневою плодожеркою, лучним метеликом, американським білим метеликом, яблуневою і плодовою міллю, павутинними кліщами, великою кількістю видів гусені, тощо. При цьому препарати абсолютно безпечні для бджіл.
Біологічні інокулянти – біологічні препарати, що використовують живі культури корисних для рослин мікроорганізмів для зміцнення здоров’я культури. Найбільшу популярність та поширеність у світі препарат здобув як інокулянт для сої (рос. инокулянт для сої). Але використання інокулянтів сьогодні не обмежується тільки бобовими культурами. Інокулянти використовують, також, для передпосівного обробітку насіння різноманітних сільськогосподарських культур: технічних, просапних, зернових колосових, кукурудзи та соняшнику.
Біологічні деструктори рослинних решток – це препарат, який сприяє пришвидшенню розкладання рослинних решток у ґрунті, пригніченню патогенної мікрофлори та оздоровленню ґрунту. В Україні та світі найпоширенішими є деструктори біологічного походження.
Біологічні добрива– це специфічні ґрунтові мікроорганізми, які, разом з синтезованими ними біологічно-активними речовинами, застосовуються для забезпечення культури доступними формами азоту, фосфору та калію, а також стимуляції їх росту і розвитку, збільшення урожайності та покращення якості продукції.
Усі біопрепарати від BioNorma мають сертифікати Органік Стандарт та дозволені для органічного виробництва!
Отже, біологічний метод є основним стратегічним екологічно безпечним методом захисту сільськогосподарських культур від шкідливих об’єктів, рівень розвитку якого визначає ступінь продовольчої безпеки держави, якість харчування населення та здоров’я нації. На жаль, біологічні методи захисту рослин у нашій країні не перебувають на етапі стрімкого розвитку, тому їх потрібно впроваджувати, адже за ними – майбутнє. Чим раніше аграрії це зрозуміють, тим буде краще для усього суспільства.
Дежерела:
consumer-cv.gov.ua/blog/2019/06/11/biopreparaty-alternatyvnyj-zahyst-silskogospodarskyh-kultur-vid-hvorob-ta-shkidnykiv/
vseroste.com.ua/blog/biopreparati-shcho-tse-i-iak-vikoristovuvati
senchanska.gromada.org.ua/news/1626088639/
Ваш запит успішно відправлено!
Ми зв'яжемося з вами найближчим часом.